fbpx
X
Arrival date
Departure date
Adults
Children
Special offer code / rate code (optional)
Cancel

RIGA

Nedaudz vēstures…

ALF_1643Vēsturiskais Rīgas centrs – Vecrīga – ir pazīstams ar tā vecajām baznīcām un katedrālēm, UNISCO mantojuma pieminekļiem, šopinga iespējām, restorāniem, bāriem un biroju ēkām. Rīga ir Eiropas Wi-Fi galvaspilsēta, jo šeit uz vienu kvadrātkilometru un iedzīvotāju ir vislielākais bezmaksas Wi-Fi punktu skaits Eiropā.

Pirmo reizi pilsēta tika ieminēta hronikās 1201.gadā. Tagad ir Rīga ir vairāk kā 810 gadus veca, bet vēl joprojām šajā pilsēta var apskatīt oriģinālās 13.gs ēkas un pilis. Tiek uzskatīts, ka Rīga ir Ziemassvētku eglītes dzimtene. Ziemassvētku eglīte pirmo reizi tika dekorēta Rīgā 1510.gadā par godu Jēzus dzimšanai, pārveidojot pagānu tradīciju kristīgajās.

Savā vēsturē Rīga ir piedzīvojusi kā laimīgus, tā arī dramatiskus momentus. Kādreiz Rīga ir bijusi nozīmīgs tirdzniecības centrs un Lielās ģildes loceklis. Rīga ir bijusi Vācijas, Zviedrijas, Krievijas un PSRS daļa, un tā ir absorbējusi daudzu valstu kultūras tradīcijas, kļūstot par nozīmīgu Eiropas ostu, izglītības un industriālu centru un tūrisma galamērķi.