fbpx
X
Arrival date
Departure date
Adults
Children
Special offer code / rate code (optional)
Cancel

Latvijas apskates vietas

Sigulda

Sigulda ir viena no latviskākajām pilsētām, kas stiepjas gleznainajā Gaujas senlejā. Gaujas senlejas skaistās apkaimes un devona smilšakmeņu dēļ, kuri veido stāvus Gaujas krastus ar alām, Sigulda tiek dēvēta par Vidzemes Šveici. Viens no nozīmīgākajiem apskates objektiem Siguldā ir Gūtmaņa ala, kas atrodas pusceļā starp Siguldas pili un Turaidu. No Gūtmaņa alas iztek neliels strautiņš, kas netālu no alas ietek Gaujā. Cilvēki tic, ka dzerot ūdeni no šī avota, var uzlabot veselību un paildzināt dzīvību. Gūtmaņala ir lielākā ala Baltijā – 19 m dziļa, 12m plata un 10 m augsta. Uz alas sienām vēl joprojām ir saglabājušies 17.gs. uzraksti. No alas var pacelties kalnos vai arī pavizināties ar gaisa tramvaju pāri upes ielejai.
Viduslaiku Turaidas pils ir viena no senākajām pilīm Latvijā. Tā tika uzcelta 1207.gadā un vēl joprojām aicina apmeklētājus veikt ceļojumu laikā un izbaudīt viduslaiku atmosfēru. Šobrīd ir iespējams uzkāpt pils Galvenajā tornī un Ziemeļu Priekšpils vārtu tornī un pa torņa logiem vērot skaisto Gaujas ieleju. Arī ziemā Sigulda piedāvā dauzās izklaides iespējas – slēpošanas un snovborda trases ar pacēlājiem, aprīkojuma nomu un nakšņošanas iespējām.

Kuldīga

Kuldīga ir viena no maģiskākajām Latvijas pilsētām, kura ir saglabājusi savu viduslaiku izskatu un šarmu. Tā ir neliela pilsēta, kura atrodas 155 km attālumā no Rīgas. Pilsētiņas vēsture aizsākas 13.gs. Galvenais apskates objekts Kuldīgā, neskaitot viduslaiku ēkas un romantiskas ieliņas, ir platākais Eiropā ūdenskritums – Ventas Rumba. Pavasaros un rudeņos pie ūdenskrituma vērojama interesanta parādība, kad zivis nārstojot ūdenskritumu mēģina pārvarēt, lecot pa gaisu.
Pa ceļam uz Kuldīgu tūristi var vērot patiešām brīnišķīgus skatus – Kurzemes kalnus un ielejas. Šis reģions lepojas ar vīna darītavām, pazīstamākā no kurām ir Sabile ar vīna darītavām, vīna dārziem un skaisto apkaimi.

Rundāles pils

Rundāles pils tiek dēvēta par Latvijas Versaļu. Pils tika celta 18.gs. beigās pēc slavenā itāļu arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta un tā ir bijusi Kurzemes hercoga Ernsta Johana Birona māja, kas bija tuvs Krievu ķeizarienes Annas draugs. Skaisto barokas stilā celto pili ieskauj klasiskais Franču dārzs ar rozēm, strūklakām un ēnainajām taciņām. Šobrīd pilī atrodas muzejs ar tā laika freskām un mēbelēm, un gleznu un 18.-19.gs. apģērbu kolekcijas ekspozīcijas. Pilī bieži tiek rīkotas greznas balles, kāzas un citi izsmalcināti pasākumi, kā arī tiek piedāvāta tērpu un parūku īre, lai atveidotu 18.gs. svētku atmosfēru

Gaujas Nacionālais parks

Gaujas Nacionālais parks, kas aizņem 90 ha teritoriju, tika izveidots 1793.gadā ar mērķi aizsargāt mazpārveidotās dabas teritorijas un gleznainās Gaujas senlejas. Staigājot pa dabas takām, apmeklētāji var vērot savvaļas dzīvniekus – mežacūkas, stirnas, aļņus. Gauja ir lieliska izvēle smaiļošanai un airēšanai, un Gaujas stāvie krasti ir paradīze tūristiem. Šī reģiona brīnišķīga daba ir saglabājusies neskarta.
Gaujas krastā atrodas daudzas jaukās pilsētiņas. Viena no tām ir Cēsis, kura pirmo reizi tika pieminēta hronikās 1237.gadā. Cēsīs atrodas veca un labi saglabājusies Cēsu pils, kura ir atvērta apmeklētajiem ar tās vecajām baznīcām un gleznaino dabu.